• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید


درباره بانک:


مَن ذَا الَّذی یُقرِضُ اللهَ قَرضاً حَسَناً فَیُضاعِفَهُ لَهُ وَلَهُ اَجرٌ کَریمٌ
کیست که به خدا قرض نیکو دهد تا خدا بر او چندین برابر گرداند و او را پاداشى بالطف وکرامت باشد ؟
سوره مبارکه حدید آیة 11

گزارشی از چگونگی تأسیس ، عملکرد و اهداف بانک قرض الحسنه مهر ایران

با اتکال به خداوند متعال و با هدف گسترش معارف و مبانی شرع مبین اسلام و فرهنگ قرض.الحسنه و تعمیق هر چه بیشتر این سنت حسنه در جامعه ، بویژه احیای مطلوب مبانی اقتصادی اسلامی در نظام بانکی کشور ، تأسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران مورد نظر قرار گرفت . با توجه به تصمیم دولت نهم مبنی بر تأسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور تحقق اصل مهرورزی و عدالت محوری و برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و تلاش در راستای خدمت به بندگان خدا از طریق رفع نیازهای اقشار کم درآمد جامعه ، ضرورت تأسیس این بانک بعنوان یک پروژه ملی که آحاد ملت ایران را شامل می شود، مدنظر قرار گرفت و زمینه جلب همکاری مشارکت آنان جهت توفیق در این اقدام مبارک به نحو مطلوب فراهم گردید.
بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه 15 هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانکهای دولتی توسط ریاست محترم جمهوری در مورخ 22/9/1386 افتتاح و با گسترش و توزیع موزون شعب خود در سراسر کشور آغاز به کار کرده است. بانک قرض الحسنه مهرایران باصدور مجوز رسمی بانک مرکزی ج.ا.ا. در تاریخ 6/6/1387 و براساس برنامه های تدوین شده ، ضمن انجام امور مربوطه به اعطای تسهیلات قرض الحسنه در ارتباط با فعالیتهای حساب قرض الحسنه جاری و بانکداری الکترونیکی اقدام می نماید .
بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه 15 هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانکهای دولتی و با گسترش و توزیع متناسب شعب خود در سراسر کشور آغاز به کار کرده است. بانک قرض الحسنه مهرایران باصدور مجوز رسمی بانک مرکزی ج.ا.ا. در تاریخ 6/6/1387 و براساس برنامه های تدوین شده ، ضمن انجام امور مربوطه به اعطای تسهیلات قرض الحسنه در ارتباط با فعالیتهای حساب قرض الحسنه جاری و بانکداری الکترونیکی اقدام می نماید .
بانک قرض الحسنه مهر ایران در بدو امر با 2000 واحد بانکی متشکل از 300 شعبه واگذاری از بانکهای سهامدار و 1700 واحد بانکی ( باجه) مستقر در شعب بانکهای سهامدار شروع به کار نمود . که پس از تشکیل ساختار و سازمان این بانک به دلیل توسعه کیفیت شعب بانکی کلیه شعب آن بانک به صورت مستقل شروع به کار نمود که هم اکنون با بیش از 330 شعبه فعال به صورت Online در حال فعالیت هستند .
خلاصه ای از عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران ( در تاریخ 10/3/1390 ):

1- تعداد شعب مکانیزه 339 شعبه
2- جمع تعداد سپرده ها 536،274 فقره
3- جمع مبلغ سپرده ها 6،013 میلیارد ریال
4- جمع تعداد تسهیلات 197،128 فقره ( که اگر بُعد خانوار را 5 نفر فرض نماییم تا کنون 985،640 نفر از تسهیلات قرض الحسنه این بانک بهره مند شده اند)
5- مبلغ تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده 4،655 میلیارد ریالوضعیت استخدام نیرو در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال 1392