• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید


درباره بانک:

بانکداری به شیوه نوین در ایران از اوایل سال 1300 هجری شمسی بدلیل ضرورتهای اقتصادی و سیاسی آغاز شد اما از آنجائیکه نخستین بانکهای ایرانی تا حدودی با حمایت دولت و در راستای تحقق خواست و منافع حکومت شکل گرفته بودند کمتر به جلب رضایت آحاد مردم توجه داشتند از اینرو به غیر از عده قلیلی که دارای مکنت و سرمایه زیادی بودند، اکثریت مردم ترجیح می‌دادند بجای پس‌‌انداز وجوه مازاد خود در بانکها، به رغم وجود تمامی مخاطرات احتمالی پولهای نقد خویش را در خانه نگهدارند بطوریکه براساس آمار منتشره در سال 1330 (هجری شمسی)؛ «از کل اسکناس و مسکوکات منتشره ایران تنها حدود 11 درصد آن در اختیار بانکها و 89 درصد مابقی آن در پستوهای منازل و صندوقچه‌های شخصی مردم و بعبارتی بصورت راکد و خارج از چرخه مالی و اقتصادی کشور نگهداری می‌شده است.

سرمایه اولیه بانك

سرمایه اولیه برای تاسیس بانك خصوصی طبق قانون آن روزگاران باید به 20 میلیون ریال میرسید كه پرداخت نیمی از آن هم با تعهد پرداخت نیمی دیگر، قابل پذیرش اداره ثبت شركتها بود، این سرمایه با خرید 76 سهم توسط آقایان جهانگیر تفضلی و احمد جلایر كه از هیئت موسسین بانك بودند و سرمایه گذاری بقیه اعضای هیئت مدیره تامین گردید و سهامداران با واگذاری سفته به هیات مدیره تعهد نمودند 50 درصد بقیه تعهد خود را از محل سود سالیانه پرداخت نمایند.

بنیانگذاران بانک صادرات ایران با درک صحیح این موضوع بر آن شدند بمنظور جذب حداکثر نقدینگی کشور و شکوفایی اقتصادی، برای اولین بار در کشور بانکی براساس اصول مشتری‌مداری تأسیس کنند که به این ترتیب بانک صادرات ایران بعنوان یک بانک خصوصی و بصورت سهامی عام در اواسط سال 1331 با سرمایه 20 میلیون ریال که 50 درصد آن نقداً پرداخت شده بود، تشکیل شد و در 22 آبان همان سال با سیزده نفر پرسنل شروع بکار کرد درحالیکه خوش‌بین ترین افراد نیز با وجود بانکهای قدرتمند دولتی پیشرفت و موفقیت آن را پیش‌بینی نمی‌کردند.
ارایه تسهیلات بانکی بهتر به مردم، ایجاد شبکه گسترده بانکی در سراسر کشور، جلب سرمایه‌های داخلی و پس‌اندازهای هر چند کوچک، اعطای تسهیلات و سرمایه‌گذاری در کلیه فعالیتهای اقتصادی، اهداف اولیه بانک صادرات بودند.

بانک صادرات ایران از بدو تأسیس؛ نوآوری در ارایه محصولات و خدمات بانکی و احترام به مشتریان و مراجعان را بعنوان اصلی لاینفک در وجهه همت خود گمارد و با جامه عمل پوشاندن به شعارهای انتخابی خود یعنی «بانک صادرات ایران در خدمت مردم» و «حق با مشتری است» (customer is the king) توانست طی مدت کوتاهی حجم زیادی از نقدینگی کشور را جذب و مهمتر از آن مردم را با نظام بانکی آشتی دهد.
اولین شعبه خارج از کشور بانک صادرات ایران در سال 1340 در هامبورگ آلمان تأسیس و به راه افتاد و پس از آن شعب خارجی این بانک یکی پس از دیگری به افتتاح رسیدند. هم اکنون بانک صادرات ایران مالکیت 4 بانک مستقل دایر در خارج از کشور (بانک صادرات تاشکند، لندن PLC، فیوچر بانک بحرین و آرین بانک افغانستان) را در اختیار دارد و علاوه بر این واحدهای بانکی متعلق به این بانک در اروپا و آسیا بالغ بر 22 واحد است.

بانک صادرات ایران در حال حاضر عنوان گسترده‌ترین شبکه شعب بانکی ایران را با در اختیار داشتن 3300 شعبه فعال در اختیار دارد، سرمایه کنونی این بانک بالغ بر 20163 میلیارد ریال است و این بانک که از سال 1379 ارایه خدمات الکترونیکی (Online) را آغاز کرده، هم اکنون در زمینه‌های تعداد شعب آن لاین، تعداد دستگاه‌های ATM وpos و تعداد کارتهای صادره Debit پیشتاز و رکورددار نظام بانکی ایران است.
گفتنی است پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران بانک صادرات در هفتم خرداد ماه 1358 با تصویب لایحه‌ای از سوی مجلس محترم شورای اسلامی، ملی شد و در زمره بانکهای تجاری دولتی کشور جای گرفت.
امروزه بانک معتبر و مردمی صادرات ایران با بهره‌مندی از بیش از نیم قرن تجربه علاوه بر پایبندی کامل به اصول اولیه خود و اجرای دقیق بانکداری غیر ربوی اسلامی می‌کوشد ضمن همسویی با بانکداری بین‌المللی از طریق رعایت اصول مشتری مداری و ارایه خدمات مطلوب و نوین بانکی سرآمدی خود را در بازار پر رقابت بانکی داخلی حفظ و ارتقاء بخشد و افزون بر این رضایتمندی مردم را جلب و همچنین آبادانی میهن اسلامی را رقم زند.

شروع كار اولین شعبه

استقرار بانك در محدوده بازار تهران كه مركز معاملات و گردش پولی بیشتری بود در جلسه‌ای تصویب گردید، اما اجاره محلی با موقعیتی مناسب در بازار، مستلزم پرداخت مبلغی كلان بابت هزینه سرقفلی بود كه در توان مالی بانك نبود بدین جهت موافقت شد برای شروع كار، یك ساختمان استیجاری به مساحت حدود 200 متر مربع، با چند اطاق در طبقه دوم سرای بنایی بازار تهران، واقع در كوچه تكیه دولت كوی مرغیها، با پرداخت هفتاد هزار ریال سرقفلی اجاره شود تا بعدها با توانایی و امكانات مالی بیشتر، محل مناسبتری برای شعبه بازار تهیه گردد كه در 22 آبان 1331 شعبه یك بازار افتتاح شد و در آبان 1337 مالكیت و انتقال آن به شعبه فعلی بازار عملی گردید.

آرم اولیه بانك

آرم اولیه بانك توسط مرحوم ادوارد ژوزف كه عضو هیات مدیره و اولین مدیر عامل بانك صادرات و معادن ایران بود پیشنهاد و تصویب گردید و آن تصویر یك اسب بالدار در نگین انگشتری كهنه‌اش بود كه از یك مغازه عتیقه فروشی در خیابان ناصر خسروی تهران به مبلغ یك هزار ریال خریداری كرده بود و توجیه این بود كه اسب سمبل سرعت و استقامت و نجابت است و بال‌هایش سمبل بلند پروازی و آغوش باز، ولی توجیه تاریخ‌اش آنست كه این آرم مشابه مهر نقشین انوشیروان ساسانی پادشاه ایران باستان بود. این آرم پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استانی شدن بانك از سال 1358 تاكنون به دو نقش متفاوت تغییر نقش داده شد و آرم فعلی بانك كه دو دست سكه‌ای را در بر می‌گیرد، آرم مشخص بانك گردید.

اسامی كارمندان اولیه

آقای سید رضا كسمائی-حبیب ا... خلیلیان –فیضی – مصطفی بلورچی-جمشید بختیان- جلال الدین میر مطهری- جمشید نوبان- رهنمای چیت ساز- سید حسین دربندی- محمد علی اصفهانی –رضا و حسن سادات گوشه- دزفولی- عبدالوهابی-گلخو- كامیابی پور- ابوالقاسم رهبری-پطروسیان و میكائیلیان از كارمندان اولیه بانك صادرات و معادن ایران بودند.

افتتاح بانك صادرات و معادن ایران

بانك صادرات و معادن ایران روز 15 شهریورماه 1331 با شماره 3832 به ثبت رسید و اولین اقدام هیات مدیره انجام تعمیرات و تغییراتی در محل استقرار اولین شعبه بانك بود كه با برداشتن دیوارهای بین سه اطاق از هفت اطاق، یك سالن معاملات به ابعاد 12*8 با پنج باجه برای دریافت و پرداخت و انتقالی چكهای واگذاری افتتاح حساب به وجود آمد و تعداد 4 اطاق برای بایگانی و تداركات «جهت لوازمات ضروری و ملزومات و مطبوعات» و اطاق مدیریت عامل و هیات مدیره در نظر گرفته شد و دقت به عمل آمد كه ساختمان بانك جلوه بسیار آبرومندی داشته باشد.
آنگاه آگهی افتتاح بانك صادرات و معادن ایران در روز 22/8/1331 انتشار یافت و در فاصله 15 شهریور تا 22 آبان ماه 1331 مقدمات اجرایی كار از استخدام كارمند تا ارتباطات و هماهنگی با سایر بانك‌ها فراهم شد. در روز افتتاح، موسسین و كارمندان بانك كه 25 نفر بودند به گرمی از مراجعین پذیرایی كردند و با دعوت از بازرگانان و صاحبان صنایع و اصناف بازار با وعده استفاده از اعتبارات كوتاه مدت با نرخ بهره و كارمزد كمتر، علاقه آنها را نسبت به انجام معاملات با بانك صادرات و معادن ایران جلب نمودند و با تلاشی پی‌گیر برای شناساندن بانك به مردم فعالیت كردند و در پایان همان سال آنچه كه از ترازنامه بانك مشهود است، مجموع سپرده‌های مردم حدود 17 میلیون و ششصد هزار ریال و اعتبارات و تسهیلات اعطایی حدود 67 میلیون ریال و مجموع دارایی‌های بانك 44 میلیون و 200 هزار ریال و سود ویژه بانك حدود هفتصد هزار ریال بوده است. در حالیكه از سرمایه 20 میلیونی آن فقط 10 میلیون پرداخت شده بود.
با این ترتیب پایه‌های بانك پی‌ریزی و پس از آن آیین‌نامه‌های معاملاتی و كارگزینی و غیره به تدریج تدوین شدند و برای مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانك، كه تا پایان سال 1331 حقوق و دستمزدی دریافت نمی‌داشتند، ارقام 5000 ریال و 3000 ریال و برای كارمندان 1000 ریال تا 2000 ریال حقوق و مزایا پیش‌بینی گردید. و مشاوران حقوقی انتخاب گردیدند.
در زمان مدیریت مرحوم ادوارد ژزف 3 شعبه دیگر بترتیب: شعبه سینا، فردوسی، خیام، در تاریخ‌های 10/10/1332 و 7/1/1333 و 10/2/1333 با مسئولیت آقایان حبیب ا... خلیلیان و جمشید بختیان و مصطفی بلورچی گشایش یافت.

انتخاب اعضای هیات مدیره

در انتخاب اعضای هیات مدیره بانك، روان شادان ادوارد ژوزف و مهندس محمد علی مفرح و مهندس محمد بلور فروشان به سمت اعضای اصلی و علی اكبر فخرائی و مهندس مصطفی امیر معزی به سمت اعضای علی البدل و مهندس ابوالفضل پاك و مهندس نصرت ا... رضائی به سمت بازرسان قانونی برگزیده شدند ولی مرحوم مهندس محمد علی مفرح چون سمت بازرس قانونی را در بانك بازرگانی ایران داشت از قبول عضویت هیات مدی��ه خودداری كرد و آقای حسن ملك افضلی را به جای خود پیشنهاد نمود كه مورد موافقت قرار گرفت.وضعیت استخدام نیرو در بانک صادرات ایران  در سال 1392

در سال جدید هنوز اطلاعیه استخدام و جذب نیروی انسانی توسط این بانک  منتشر نشده است.

برای دیدن آگهی های استخدام  دیگر بانک ها اینجا کلیک کنید


برای اطلاع از جدیدترین آگهی های استخدام سال 1392 به روش های زیر عمل کنید:

1- نصب تولبار استخدام نیوز

2-عضویت ویژه در سایت استخدام نیوز | راهنمای عضویت|