تبلیغات

شغل,آگهی,استخدام بانک,استخدامی بانک,کاریابی,استخدام شرکت نفت,نتایج استخدامی,سوالات استخدامی,سایت استخدامی,سایت استخدامی ها,استخدام مهندس,استخدامی شرکت شرکت نفت,استخدام دولتی,آگهی رایگان,استخدام دیپلم,استخدام حسابدار,استخدام برنامه نویس

استخدام نیوز - هر روز یک آیه با تفسیر / آرامش بى نظیر!
    بسم الله الرحمن الرحیم   هر روز یک آیه: ..... فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ / خدا بهترین نگهدار است و اوست مهربان ترین مهربانان ( سوره یوسف )  صفحه اصلی  |  ثبت آگهی استخدام  |  تبلیغات  |  تماس با ما  |  نصب تولبار و عضویت  |  rss نسخه موبایل  |  ثبت رزومه  | 
    به روز شده در:
rss 123
آگهی های استخدام امروز پرداد سوال
  تبلیغات در استخدام نیوز
 arow فروشگاه كارت شارژ
 arow آگهی های استخدام جدید
 arow استخدام بانك ها
 arow استخدام ادارات دولتی
 arow استخدام نیروی انتظامی و ارتش
 arow استخدام شركت های معتبر
 arow استخدام استان های كشور
 arow استخدام مشاغل گوناگون
 arow آگهی های استخدام روزنامه ها
 arow استخدام در كشورهای خارجی
 arow آزمون های استخدامی
 arow اخبار کار و استخدام
 arow اخبار روز ایران و جهان
 arow اخبار رئیس جمهور جدید
 arow اخبار ورزشی
 arow اخبار حوادث
 arow اخبار اقتصادی
 arow قیمت روز طلا و ارز
 arow قیمت روز خودرو
 arow قیمت روز مسكن
 arow قیمت روز لپ تاپ
 arow قیمت روز موبایل
 arow قیمت روز زعفران
 arow وام مشاغل خانگی و ...
 arow کار و درآمد در خانه
 arow کارآفرینان میلیاردر جهان
 arow فنون استخدام و کاریابی
 arow خواندنی های اینترنت
 arow سینما و تلویزیون
 arow فیلم و كلیپ
 arow گالری عكس
 arow به من بگویید چه کنم؟
 arow كنكور و دانشگاه
 arow اخبار سربازی
 arow گردشگری و سفر
 arow بازی اندورید جدید
 arow دانلود
 arow هر روز یک آیه
 arow مذهبی
 arow پزشكی سلامت
 arow جدول لیگ برتر و لیگ دسته یک

دانلود
دانلود سریال ستایش 2 ستایش قسمت 22اضافه شد

دانلود سریال آوای باران سریال آوای باران قسمت40 ( آخرین قسمت)

دانلود 32 گالری عکس جشنواره فجر بازیگران و همسرانشان


استخدامی ها

اریس كار

ساعت ایزابلا Bistec

• هر روز یک آیه با تفسیر / آرامش بى نظیر!

 

استخدام نیوز -از این پس هر روز یک آیه از قرآن کریم را به همراه معنی و قرائت و تفسیر آن برای شما کاربران گرامی در سایت استخدام نیوز قرار می دهیم امید است که مورد توجه شما قرار گیرد.
برای دیدن توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید


هُوَ الَّذِی أَنزَلَ السَّكِینَةَ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لِیَزْدَادُوا إِیمَانًا مَّعَ إِیمَانِهِمْ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَكَانَ اللَّهُ عَلِیمًا حَكِیمًا ﴿سوره فتح-آیه۴﴾

اوست آن كس كه در دلهاى مؤمنان آرامش را فرو فرستاد تا ایمانى بر ایمان خود بیفزایند و سپاهیان آسمانها و زمین از آن خداست و خدا همواره داناى سنجیده‏كار است (۴) 

دانلود قرائت آیه


دانلود تصویر زمینه بسیار زیبای آیه برای کامپیوتر


تفسیر آیه:
تفسیر:نزول سكینه بر دلهاى مؤمنان


آنچه در آیات گذشته خواندیم مواهب بزرگى بود كه خدا در پرتو فتح مبین ( صلح حدیبیه ) نصیب پیامبر (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) كرد ، اما در آیه مورد بحث از موهبت عظیمى كه بر همه مؤمنان مرحمت فرموده بحث مى‏كند ، مى‏فرماید : او كسى است كه سكینه و آرامش را بر دلهاى مؤمنان نازل كرد تا ایمانى بر ایمانشان بیفزاید ( هو الذى انزل السكینة فى قلوب المؤمنین لیزدادوا ایمانا مع ایمانهم ) .


چرا سكینه و آرامش بر دل آنها فرود نیاید در حالى كه لشكریان آسمانها و زمین از آن خدا است ، و خداوند دانا و حكیم است ( و لله جنود السموات


تفسیر نمونه ج : 22ص :26


و الارض و كان الله علیما حكیما).


این سكینه چه بود ؟


باز لازم است در اینجا به داستان صلح حدیبیه بر گردیم و خود را در فضاى حدیبیه و در جوى كه بعد از صلح پیدا شد تصور كنیم ، تا به عمق مفهوم آیه آشنا گردیم.


پیامبر (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) خوابى دیده بود - رویائى الهى و رحمانى - كه با یارانش وارد مسجد الحرام مى‏شوند ، و به دنبال آن به عزم زیارت خانه خدا حركت كرد ، غالب اصحاب فكر مى‏كردند تعبیر این خواب و رؤیاى صالحه در همین سفر واقع مى‏شود ، در حالى كه مقدر چیز دیگرى بود این از یكسو.


از سوى دیگر مسلمانان محرم شده بودند و حیوانات قربانى با خود آورده بودند ، اما بر خلاف انتظارشان توفیق زیارت خانه خدا نصیب آنها نشد و پیامبر (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) دستور داد در همان حدیبیه شتران قربانى را نحر كنند ، و از احرام بیرون آیند ، كارى كه براى آنها بسیار سخت و باورناكردنى بود ، چرا كه آداب و سنن آنها و نیز دستورات اسلام ایجاب مى‏كرد تا مناسك عمره را انجام ندهند از احرام بیرون نیایند .


از سوى سوم در مواد صلحنامه حدیبیه مطالبى كه پذیرش آن بسیار سنگین مى‏نمود ، از جمله اینكه اگر كسى از قریش مسلمان شود و به مدینه پناه آورد مسلمانان او رابه خانواده‏اش تحویل دهند ، اما عكس آن لازم نیست ! از سوى چهارم به هنگام تنظیم صلحنامه قریش حاضر نشدند كلمه رسول الله كنار نام محمد (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) باشد ، و سهیل نماینده قریش با اصرار آن را حذف كرد ، و حتى با نوشتن بسم الله الرحمن الرحیم نیز موافقت نكرد ، و اصرار داشت به جاى آن بسمك اللهم نوشته شود كه با سنت اهل مكه سازگار بود


تفسیر نمونه ج : 22ص : 27


واضح است این امور هر كدام به تنهائى مطلب ناگوارى بود تا چه رسد به مجموع آنها ، و به همین جهت تزلزلى در قلوب افراد ضعیف الایمان افتاد ، حتىوقتى سوره فتح نازل شد بعضى با تعجب پرسیدند : چه فتحى ؟ ! اینجا است كه باید لطف الهى شامل حال مسلمانان شود و سكینه و آرامش را به دلهاى آنها باز گرداند ، نه تنها ضعف و فتورى در آنان راه نیابد ، بلكه به مصداق لیزدادوا ایمانا مع ایمانهم بر قدرت ایمان آنها افزوده شود ، آیه فوق در چنین شرایطى نازل گردید.


سكینه در اصل از ماده سكون به معنى آرامش و اطمینان خاطرى است كه هر گونه شك و تردید و وحشت را از انسان زائل مى‏كند و او را در طوفان حوادث ثابت قدم مى‏دارد.


این آرامش ممكن است جنبه عقیدتى داشته باشد ، و تزلزلاعتقاد را بر طرف سازد ، یا جنبه عملى ، به گونه‏اى كه ثبات قدم و مقاومت و شكیبائى به انسان بخشد ، و البته به تناسب بحثهائى كه گذشت و تعبیرات خود آیه در اینجا بیشتر ناظر به معنى اول است ، در حالى كه در آیه 248 سوره بقره در داستان طالوت و جالوت بیشتر روى جنبه‏هاى عملى تكیه دارد.


جمعى از مفسران براى سكینه معانى دیگرى ذكر كرده‏اند كه در نهایت بازگشت به همین تفسیر مى‏كند.


جالب اینكه در بعضى از روایات سكینه به ایمان تفسیر شده و در بعضى دیگر به نسیم بهشتى كه در شكل انسانى ظاهر مى‏شود و به مؤمنان آرامش مى‏بخشد .


اینها نیز تاییدى است بر آنچه گفته شده ، چرا كه سكینه زائیده


تفسیر نمونه ج : 22ص :28


ایمان است و همچون نسیم بهشتى آرامبخش.


این نكته نیز قابل توجه است كه در مورد سكینه تعبیر به انزال شده است ، و چنانكه مى‏دانیم این تعبیر در قرآن مجید گاهى به معنى ایجاد و خلقت و بخشش نعمت آمده ، و چون از یك مقام عالى به مقام پائین است این تعبیر در آن بكار رفته است.


نكته‏ها:


1 -آرامش بى نظیر!


اگر ایمان هیچ ثمرى جز همین مساله آرامش نداشت كافى بود كه انسان با تمام وجود از آن استقبال كند ، تا چه رسدبه ثمرات و بركات دیگر.


بررسى حال مؤمنان ، و افراد بى ایمان ، روشنگر این حقیقت است كه گروه دوم در یك حال اضطراب و نگرانى دائم به سر مى‏برند ، در حالى كه گروه اول از اطمینان خاطر بى نظیر بهره‏مندند ، و در سایه آن : هرگز از كسى جز خدا نمى‏ترسند : و لا یخشون احدا الا الله ( احزاب - 39).


هرگز ملامتها و سرزنش این و آن در اراده آهنینشان اثر نمى‏گذارد و لا یخافون لومة لائم ( مائده - 54).


هرگز به خاطر آنچه از دست داده‏اند غمگین نمى‏شوند ، و به آنچه دارند دلبستگى شدید ندارند ، و این دو اصل سبب مى‏شود كه آرامش روحى آنها به خاطر گذشته و آینده متزلزل نشود لكیلا تاسوا على ما فاتكم و لا تفرحوا بما آتاكم ( حدید - 23 ) .


و بالاخره هرگز در برابر حوادث سخت سست نمى‏شوند ، و اندوهى به خود راه نمى‏دهند ، و همواره خود را برتر از دشمن مى‏بینند : و لا تهنوا و لا تحزنوا


تفسیر نمونه ج : 22ص :29


و انتم الاعلون ان كنتم مؤمنین ( آل عمران - 139).


مؤمن در میدان حوادث خود را تنها نمى‏بیند ، دست لطف و حمایت خدا را دائما بر سر خویش احساس مى‏كند ، و یارى فرشتگان را در وجود خویش لمس مى‏كند.


در حالى كه اضطراب حاكم برافراد بى ایمان از خلال گفتار و رفتارشان مخصوصا به هنگام وزش طوفانهاى حوادث كاملا محسوس است.


2 -سلسله مراتب ایمان


ایمان چه به معنى علم و آگاهى و معرفت باشد ، و چه به معنى روح تسلیم و پذیرش در برابر حق ، داراى درجات و سلسله مراتبى است ، چرا كه علم ، درجات دارد ، و پذیرش و تسلیم نیز داراى مراتب مختلفى است ، و حتى عشق و شور و محبت توأم با ایمان نیز متفاوت است.


آیه مورد بحث كه مى‏گوید : لیزدادوا ایمانا مع ایمانهم نیز تاكیدى بر این حقیقت است ، و به همین دلیل یك فرد مؤمن هرگز نباید در یك مرحله از ایمانمتوقف گردد ، او دائما به سوى درجات بالاتر از طریق خودسازى و علم و عمل گام بر مى‏دارد.


در حدیثى از امام صادق (علیه‏السلام‏) مى‏خوانیم : ان الایمان عشر درجات بمنزلة السلم یصعد منه مرقاة بعد مرقاة ! : ایمان ده درجه دارد همچون نردبان كه پله پله از آن بالا مى‏روند!.


و در حدیث دیگرى از آن حضرت آمده است : خداوند ایمان را بر هفت سهم تقسیم كرده : نیكى ، و صدق ، و یقین ، و رضا ، و وفا ، و علم ، و حلم ، سپس آن را در میان مردم توزیع نموده ، كسى كه تمام این هفت سهم را دارد مؤمن كامل و متعهد است و براى بعضى از مردم یك سهم ، دو سهم ، و بعضى سه سهم قرار


تفسیر نمونه ج : 22ص :30


داده ، تا به هفت سهم مى‏رسد.


سپس امام (علیه‏السلام‏) افزود : آنچه را وظیفه صاحب دو سهم است بر دوش صاحب یك سهم حمل نكنید ، و آنچه مربوط به صاحب سه سهم است بر دوش صاحب دو سهم ننهید مبادا بارشان سنگین شود و به زحمت افتند ! و از اینجا روشن مى‏شود آنچه از بعضى نقل كرده‏اند كه ایمان كم و زیاد ندارد ، بسیار بى اساس است ، زیرا نه با واقعیتهاى علمى مى‏سازد و نه با روایات اسلامى.


3 -دو وسیله مهم آرامش


در ذیل آیه مورد بحث دو جمله خواندیم كه هر كدام بیانگر یكى از عوامل سكینه و آرامش مؤمنان است : نخست جمله و لله جنود السموات و الارض : ( لشكریان آسمانها و زمین از آن خدا و تحت فرمان اویند ) سپس جمله و كان الله علیما حكیما ( خداوند علیم و حكیم است ) .


اولى به انسان مى‏گوید اگر با خدا باشى تمام قواى زمین و آسمان با تو است ، و دومى به او مى‏گوید : خداوند هم نیازها و مشكلات و گرفتاریهاى تو را مى‏داند و هم از تلاشها و كوششها و اطاعت و بندگى تو با خبر است.


و با ایمان به این دو اصل چگونه ممكن است آرامش خاطر بر وجود انسان حاكم نگردد ؟.


منبع: تفسیر نمونه

برای خواندن آیه های  قرآن روزهای دیگر اینجا کلیک کنید

در هر آزمونی آشنایی با سوالات و منابع آن آزمون بسیار مهم بوده و به موفقیت شما کمک زیادی خواهد کرد.

اگر شما قصد شرکت در آزمون استخدامی در ادارت،نهادها،بانک ها،سازمان های دولتی و خصوصی و شرکت های مختلف را در آینده ای نزدیک دارید « 7 آزمون استخدامی»  کمک بزرگی به شما در جهت آشنا شدن نمونه آزمون و سوالات آن خواهد کرد.


با خرید
این مجموعه مفید و ارزشمند که حاوی 7 نمونه آزمون استخدامی که هر یک شامل بیش از 100 سوال از سوالات عمومی آزمون های استخدامی  به همراه پاسخ می باشد     می توانید علاوه بر اینکه به راحتی از عهده آزمون استخدامی که پیش رو دارید بر بیایید درصد موفقیت خود را نیز نسبت به سایر شرکت کنندگان تا حدود زیادی افزایش داده و در محل مورد نظر خود  استخدام شوید.

توصیه و تذکر مهم:

این سوالات فقط جهت آشنایی با نمونه سوالات آزمون استخدامی (به خصوص افرادی که برای اولین بار در یک آزمون استخدامی شرکت می کنند) می باشد .

نحوه دریافت کتاب « 7 آزمون استخدامی»

قیمت کالا:فقط 2500 تومان


روش پرداخت: شما می توانید به صورت آنلاین از طریق تمامی کارت های عضو شتاب  مبلغ مذکور را  از طریق فرم زیر واریز کنید و با ارسال اطلاعات واریز، این محصول را  از طریق ایمیل دریافت کنید.


 راهنمای پرداخت:

1- ابتدا کارت بانکی خود را که قابلیت خرید اینترنتی(دارای رمز دوم ) می باشد را آماده کنید.
2-بر روی عکس( خرید ) کلیک کنید
3-نام و نام خانوادگی به همراه پست الکترونیک(ایمیل) خود را در فرم وارد و بر روی "ورود به مرحله پرداخت هزینه" کلیک کنید
4-قسمت " پرداخت از طریق درگاه بانکی" را انتخاب کنید
5- یکی از درگاه های پرداخت را انتخاب کنید.(فرقی نمی کند کدام را انتخاب کنید حتی اگر کارت بانکی شما مربوط به یکی از گزینه های موجود  نباشد می توانید هر گزینه ای را که مایلید انتخاب کنید)
6-بر روی" اتصال به درگاه پرداخت بانک" کلیک کنید.
7-مشخصات کارت بانکی خود را وارد و بر روی پرداخت کلیک کنید.


آگهی های استخدام ویژه

گواهینامه ایزو
ceاروپا
آموزش برق صنعتی
اپتومتری
دوره های مدیریت
آموزش بهیاری
روانشناسی کودک
دوره مدیریت mba
مدیریت پروژه
دوره های آموزشی
آموزش مجازی
آموزش مجازی
مدیریت بازاریابی
صدور ایزو
دوره های حسابداری


نظرسنجی

مهمترین معیار شما برای انتخاب همسر آینده تان چیست؟


از دست ندهید


-•   رابطه زناشویی بهترین مواقع برای رابطه زناشویی با همسر

-•  دختران آوازه‌خوان تصادف دختران آوازه‌خوان و واکنش پیروزمندانه‌شان + عکس

-•   لیلا حاتمی لیلا حاتمی عکس جنجالی روبروسی در جشنواره کن با ...

-•  نامه نامه دختر جوانی که خواستگار نداشت به امام رضا(ع)

-•   دعای عهد دانلود دعای عهد با صدای زیبای استاد فرهمند

-•  شغل های زنانه شغل های زنانه عجیب ترین شغل های زنانه در ایران + عكس

ویژ ه ها


-•  خودپرداز آدرس انتقال وجه "کارت به کارت" بانک ها از طریق اینترنت

-•  وام چگونگی ثبت نام و دریافت وام مشاغل خانگی

-•  قیمت خودرو قیمت روز خودروهای ایرانی و خارجی

-•  حوادث جدیدترین و آخرین اخبار حوادث


به من بگویید چه کنم !


-•  مشاوره به من بگویید با دخالت های خانواده شوهرم چه کنم !!!

-•  مشاوره همسر مهربانی دارم ولی به زن دیگری علاقه مند شده ام !

-•  مشاوره خوش تیپ اما بیکارم ، می خواهم با دختری شاغل ازدواج کنم ! !

استخدام نیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر آگهی های استخدامی منتشر شده ندارد .
X بستن تبلیغات
​​